fbpx
"1980 yılından Günümüze Evden Eve Nakliyat"

Deniz Yolu Taşımacılığı

  • Home
  • Deniz Yolu Taşımacılığı

DENİZ YOLUYLA YAPILAN ULUSLARARASI TAŞIMA

Uluslararası taşınacak eşyalarınız miktarı fazla ise, zaman konusunda aceleniz bulunmuyorsa,  deniz aşırı gibi uzak mesafeye taşınıyorsanız ve maliyet etkin bir seçenek arıyorsanız uluslararası deniz taşımacılığı hizmetimizi göz önünde bulundurmalısınız. Deniz yoluyla yapılan uluslararası ev ve ofis taşımacılığı birçok açıdan mantıklı bir çözümdür fakat eşyalarınız varış süresinin biraz zaman alacağını hesaba katmanız gerekir.

 

 

Ayrıca, eşyalarınızı sadece size ait özel konteynırlarla veyahut ortak konteynıra koyma suretiyle gönderilmesi durumunu da değerlendirmeli ve buna göre seçim yapmalısınız. Seçilen konteynırlar eşyalarınızın konması için kapınıza kadar gelebilir. Eğer özel konteynır seçerseniz, eşyalarınızın büyüklüğüne göre 20 feet, 40 feet, 40 High Cube feet ölçülerindeki konteynırlar kullanılmaktadır. Bu yönteme FCL-(Fuel Container Load- Tam dolu Konteynır) denir. Eğer daha az miktarda eşyalarınız bulunuyor veya daha az maliyetli olsun diyorsanız bu durumda paylaşımlı konteynırlardan yararlanabilirsiniz. Bu durumda her bir müşteriye o konteynır içinde belli bir alan tahsis edilir. Bu alanda eşyalarınız ayrıca daha küçük ebatlarda tahta konteynırlara da konabilir. Bu yönteme (LCL-Less than Container Load- Konteynır yükünden daha az) denir.

Farklı ölçülerdeki bu konteynırlarla (20-40-40 HC) Türkiye’nin herhangi bir yerinden eşyalarınızı alarak dilediğiniz uluslararası noktaya eşyalarınızı güvenle taşıyoruz.

Özetlenecek olursa bu yöntem az masraflı, diğer yöntemlere göre biraz daha uzun zamanda götürülen, büyük miktarda eşyaların taşınabildiği ve deniz aşırı ülkelere bile ev ve ofis taşıma imkanı sunan bir yöntemdir.

 

© Doğançay Evden Eve Nakliyat ve Eşya Depolama Firması